Juba PPE’nin Türkiye’deki eldiven dağıtımı, ülke distribütörü olan Aytekin-Serol Mühendislik İnşaat Taahhüt A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir.Aytekin-Serol Mühendislik İnşaat Taahhüt A.Ş., 1971 yılında Orhan Aytekin tarafından Ankara’da kurulmuştur. Faaliyetlerine yurtiçi mühendislik ve müteahhitlik hizmetleri ile başlayan firmamız, 1974 yılında Adana’ya taşınmıştır. 2000 yılından itibaren Türkiye’deki bazı yabancı kurumlarla çalışmalara başlamış ve bu sırada kendi ihtiyacını karşılamak üzere, uluslararası normlara uygun çevre ve iş güvenliği ekipmanlarının ithalatını gerçekleştirmiştir. Bu ürünlerle ilgili Türkiye’deki eksikliği farkeden firmamız, 2007 yılından itibaren aşamalı olarak, kendi branşlarında dünya lideri olan New Pig, Juba ve Towa firmalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olarak faaliyet göstermektedir.

Juba firması, 1954 yılında İspanya’da La Rioja’da kurulmuş ve özellikli iş eldivenleri konusunda Avrupa’da en geniş ürün gamına sahip markalardan biridir. Juba’nın sunduğu özellikli eldivenler arasında; hassas mekanik dayanımlı iş eldivenleri, antistatik eldivenler, Mecanix grubu eldivenleri, kimyasal dayanımlı eldivenler, kesilmeye dirençli Dyneema eldiven grubu, aşırı ısıya dayanıklı Kevlar eldiven grubu, güvenlik birimleri ve itfaiye eldiven serisi OutDry grubu, Microfinish teknojisi ile dayanımı artırılmış Towa grubu eldivenler, ve latex grubu gıda ve sağlık eldivenleri bulunmaktadır. Juba markası, eldiven konusunda uzmanlık ve inovasyon ile farklılaşır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılama hedefi ve geniş üretim imkanları ile müşteri bazında tasarım ve üretim dahi yaptırılabilmektedir. Juba firması, 2010 yılı itibari ile Londra merkezli Bunzl grup bünyesine katılmıştır. Juba, uzmanlığını küresel grubun gücüyle birleştirerek daha etkin bir yapı içerisinde, faaliyetlerine devam etmektedir.

Juba’nın Türkiye’deki tek distribütörü olan Aytekin-Serol Mühendislik İnşaat Taahhüt A.Ş. ürünlerinin satışını, dağıtım ortakları aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Erkos Çevre ve İş Güvenliği firması Türkiye genelinde dağıtım ortağı olarak faaliyet göstermektedir. Grup olarak, müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini de ürünlerimizin kalitesi kadar önemsiyoruz. Konusunda uzman satış ekibimiz, müşterilerimize yerinde analizler yaparak uygun çözümler sunarken, müşteri siparişlerini geniş ürün gamımız ve stoklarımızdan 48-72 saat içerisinde Türkiye’nin herhangi bir noktasına teslim edebilmekteyiz. Juba Türkiye ekibi olarak Türkiye’nin her köşesinde el koruma konusunda uygun ürün ve hizmet vermeyi hedefliyoruz.